W sobotę, 9 grudnia spotykamy się na tzw. „szachownicy” (plac u zbiegu ul. Poznańskiej i Kościuszki), by złożyć sobie życzenia i razem zaśpiewać kolędy. Przed nami Wigilia i Jarmark Bożonarodzeniowy.

 Skwer 4. Dywizji Zmechanizowanej, po modernizacji, powraca jako miejsce spotkań mieszkańców.

O godz. 13.00 rusza Jarmark. Stoiska z ozdobami świątecznymi, jedyne w swoim rodzaju rękodzieło, lokalne produkty i świąteczne potrawy. Brakuje Ci bombek? Szukasz prezentu? A może chcesz już zakupić pierogi lub krokiety? To wszystko będzie można znaleźć w jednym miejscu.

O 14.00 startuje strefa artystyczna. W jej ramach zobaczymy świąteczne występy młodzieży szkolnej. Do tego animacje i warsztaty, a gdzieś pomiędzy mieszkańcami spotkamy także Świętego Mikołaja. Tutaj znajdziemy świąteczne bombki – wyjątkowe, bo podpisywane przez Burmistrza Krosna Odrzańskiego. To tradycyjna zbiórka środków na Powiatowy Dom Dziecka w Krośnie Odrzańskim. Wrzucasz pieniądze do puszki, a Burmistrz podpisuje ozdoby.

O 14.30 zapraszamy na świąteczne życzenia, składane przez Burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę i Proboszcza Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej ks. Bogusława Grzebienia. Wspólnie, pod choinką, podzielimy się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt.

Na rozświetlenie choinki miejskiej poczekamy do wieczora. To o godzinie 18.00. Pierwsze osoby, które stawią się na rozświetlenie choinki otrzymają czapeczkę. Zabierzcie ze sobą telefony, by udokumentować ten symboliczny moment.

wer 2 wigilia miejska i jarmark 2023 plakat B2