W niedzielę, 28 stycznia 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest hasło „Tu wszystko gra OK!”.

W Gminie Krosno Odrzańskie tradycyjnie funkcjonować będą dwa sztaby – w Krośnie Odrzańskim oraz Osiecznicy. W Krośnie Odrzańskim finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w Hali Sportowo – Widowiskowej. Rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a w programie oprócz występów artystycznych, stoiska promocyjne i licytacje. W Osiecznicy Orkiestra zagra w Szkole Podstawowej od 15.00 do 19.00. Szczegółowy program na plakacie poniżej:

cała strona Tygodniowa Ferie i WOŚP 00000002

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne;
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry;
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy;
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.