Muzyka, tańce, zabawa, różnorodność, moc atrakcji to tylko niektóre słowa opisujące zbliżające się Rybobranie 2024. To święto miasta, które zapowiada się na jedno z najlepszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Dwa dni niezwykłych muzycznych doznań przy ulicy Parkowej, Parku Tysiąclecia i promenadzie. Warto zatem zarezerwować sobie weekend 15 i 16 czerwca w Krośnie Odrzańskim, by po raz kolejny przekonać się jak w tym czasie bawią się mieszkańcy gminy i przybyli goście.

Startujemy tradycyjnie od kolorowej i niepowtarzalnej Parady Rybobraniowej. W sobotę, 15 czerwca o godzinie 14.00 wesoły korowód wyruszy za Wodnikiem. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy – start Parady spod parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3. Ulicami miasta wspólnie dotrzemy pod Rybobraniową scenę, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i przekazanie Wodnikowi sterów do miasta.

Atrakcyjne sobotnie popołudnie zagwarantuje nam blok występów artystycznych. Będą piosenki, będą też tańce. Od godziny 15.00 zobaczymy występy lokalnych artystów, którzy sukcesami pochwalić mogą się także na arenie ogólnopolskiej.

To będzie zaledwie rozgrzewka przed wieczorem. O 19.30 publiczność rozgrzeje zespół ABBBA Imitation. Natomiast o 21.00 na scenie pojawi się pierwsza wielka gwiazda Rybobrania 2024 – zespół Power Play. Znani z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości, z natury nie lubią robić wokół siebie dużego szumu, ale gdy tylko pojawią się na scenie, potrafią zaczarować ludzi tak, że nogi same rwą się do tańca. Twórcy takich hitów jak “Zawsze coś (oj tam oj tam)”, czy “Lubisz to Lubisz” to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzyczno-rozrywkowej. Na tym jednak wieczór się nie kończy, bo po koncercie rusza zabawa taneczna, która potrwa do 1.00 w nocy.

W niedzielę 16 czerwca zabawę rozpoczniemy o godz. 13.00 zapraszając do strefy aktywności profilaktycznej. A jeśli już mowa o strefach – to zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godz. 14.00 – 18.00 na terenie Parku Tysiąclecia będzie szereg animacji w strefie sportowej, dziecięcej i służb mundurowych. Przy okazji święta miasta nie zabraknie czegoś dla żołądka w postaci stoisk handlowych, w tym małej gastronomii. Dzieci natomiast będą mogły skakać do woli w strefie dmuchańców.

Krośnieński Festiwal Piosenki to propozycja na niedzielę. O godzinie 15.00 wystąpi młodzież szkolna. Drugi dzień imprezy przebiegnie przede wszystkim w klimacie rocka, bluesa i gitary. Na scenie od godz. 17.00 wystąpią kolejno Leon Komar, Drugi Peron i Przyjaciele, a o godz. 19.00 koncert zespołu Instant Blues. Oni rozgrzeją publiczność przed występem legendarnego zespołu, na który wiele osób z niecierpliwością czeka. Świat ma swoich Rolling Stones, a Polska ma swój Dżem, którego korzenie sięgają aż do roku 1973 i nie wygląda na to, by mieli szybko zejść ze sceny. W Krośnie Odrzańskim na pewno usłyszymy największe hity zespołu. Ten koncert wystartuje o godz. 20.30.

Śledźcie nasze media społecznościowe i stronę www.krosnoodrzanskie.pl

rybo plakat