• Zmiany w opłatach za odpady komunalne

  Od 1 maja obowiązywać będzie nowy system naliczania opłat za odpady komunalne. Zachęcamy do lektury przygotowanych informacji, gdzie w formie pytań i odpowiedzi wyjaśniamy szczegóły związane z funkcjonowaniem nowego systemu.

 • INFORMACJA NA TEMAT UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO

  Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

 • KORONAWIRUS - Komunikaty Urzędu
 • Krośnieński Parasol Antykryzysowy

  Rada Miejska w Krośnie Odrzańskim na wniosek Burmistrza Marka Cebuli przyjęła pakiet pomocy dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Transportowy raj podatkowy

  Dzięki temu, wysokość stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie Gminy Krosno Odrzańskie od 1 stycznia 2016 r., będzie konkurencyjna nie tylko na terenie Województwa Lubuskiego, ale również na terenie kraju.

 • ODREaguj w Krośnie!

  Szukasz pomysłu na weekendowy relaks? Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej prezentacji ofert spędzania wolnego czasu w Krośnie Odrzańskim i okolicach!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim zaprasza na coroczne już ćwiczenia oraz pokazy ratownictwa lodowego, które odbędą się 21 stycznia (sobota) o godzinie 10.00 na jeziorze Glibiel w Łochowicach (plaża miejska).

Ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych pokażą, jak się zachować, gdy wpadniemy pod lód, jak pomóc takiej osobie oraz przeprowadzą też symulowaną akcję ratowniczą z udziałem profesjonalnego sprzętu, który wykorzystują w codziennej służbie.