Województwo Lubuskie otrzyma dodatkowe środki od Komisji Europejskiej w ramach narzędzia służącego zwalczaniu skutków pandemii COVID-19 w postaci instrumentu REACT-EU.

Pieniądze te, według wskazań UE mają pomóc w odbudowie krajów po kryzysie wywołanym pandemią i powinny być kierowane do obszarów, które zapewnią zbudowanie solidnego, ekologicznego, cyfrowego i spójnego ożywienia
gospodarczego. Mając na uwadze powyższe, a także Państwa wieloletnie doświadczenie, Departament Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego zwraca się z prośbą o konsultacje obszarów, które Państwa zdaniem powinny być wsparte z tych środków.

1. Pożyczki płynnościowe
2. Grant dla inwestujących w infrastrukturę B+R
3. Ułatwienia w kredycie technologicznym
4. Działalność obrotowa
5. Wdrożenie wyników prac B+R
6. Digitalizacja dokumentacji
7. Dostosowanie firm do reżimów sanitarnych
8. Tworzenie nowych miejsc pracy
9. Szkolenia związane z przebranżowieniem pracowników
10. Wsparcie firm w odzyskaniu popytu na produkty i usługi
sprzed pandemii lub rozwój nowych produktów
11. ................... - inne proponowane przez Państwa działania

Prosimy o wskazanie najważniejszych dla Państwa działań i przesłanie ich do piątku 26-go marca br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat informujący o możliwych dotacjach z Unii Europejskiej na odbudowę gospodarczą kraju po pandemii koronawirusa z prośbą o wskazanie najważniejszych obszarów do odbudowy